3 edycja Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa

Jak w latach ubiegłych również i w tym roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce zaprosił naszą szkołę do wzięcia udziału w III edycji Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa.

W tym roku tematem przewodnim forum jest: tolerancja i dyskryminacja.
Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się 6 lutego, koordynatorzy akcji zaplanowali działania jakie będą podjęte w tej edycji forum.
W dniu 16 marca odbyły się warsztaty w Chełmsku Śląskim. Na warsztatach zadaniem uczniów w mieszanych grupach było zaplanowanie Dnia Tolerancji.
W dniu 26 marca w Zespole Szkół w Lubawce został nagrany spot promujący akcję.
Następnie w każdej szkole z naszej gminy odbył się Dzień Tolerancji, podczas którego odbył się sondaż.
W naszej szkole zaplanowaliśmy Tydzień Tolerancji. Codziennie uczniowie przychodzili ubrani w inny kolor, ściany zdobiły plakaty, a uczniowie nosili okolicznościowe przypinki. Punktem kulminacyjnym był Dzień Odmienności, który odbył się w czwartek 12 kwietnia. Tego dnia klasy 4-7 miały przebrać się wylosowaną subkulturę i tak 4 klasa przebrała się za punków, 5 za hipisów, 6 za hip-hopowców, a klasa 7 za metali. Na początku 4 lekcji klasy zaprezentowały swoje przebrania. Konkurs na najlepiej przebraną klasę wygrała klasa 7.
Dnia 24 kwietnia odbyło się spotkanie, podczas którego odbyła się próba forum. Swoje kwestie przećwiczyli prowadzący oraz uczniowie zabierający głos w czasie imprezy.
Podsumowanie całej akcji odbędzie się 16 maja w Domu Kultury w Lubawce. Relację na żywo będzie można śledzić na Facebooku. Zostaną zaprezentowane materiały wideo z przeprowadzonych sondaży, swoją premierę będzie miał spot promujący akcję. Głos w sprawie zabiorą uczniowie oraz zaproszeni goście.

sprawdz na FB: "młodzieżowe forum bezpieczeństwa"