I etap Konkursu Literackiego 1 z 15

21 marca w klasach I-III odbył się pierwszy etap Konkursu Literackiego 1 z 15. W tym roku konkurs przygotowała Pani Joanna Szota. Chętni uczniowie mieli za zadanie przeczytać książkę A.A. Milne "Kubuś Puchatek".

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i świetnie odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Jak co roku niepokonani byli uczniowie z klasy III, którzy wygrali konkurs. Pierwsze miejsce zajęła Zofia Wrona, drugie miejsce  Aleksandra Koch, a trzecie Wiktor Błoński.

Na duże brawa zasłużył Olaf Błoński z klasy I, który zajął IV miejsce. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, a osoby które wygrały - książki i "małe co nieco", które wręczyła im osobiście Pani dyrektor Elżbieta Król.

Mamy nadzieję, że równie ciekawie będzie w drugim etapie konkursu, który planowany jest na koniec kwietnia - główną bohaterką będzie Pippi Pończoszanka.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie - jak to powiedział Kubuś Puchatek "Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić".