Pasowanie klasy 1

Dnia 19 października odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów.

Dzisiejszego dnia klasa pierwsza wyruszyła wraz ze swoim "kapitanem" Panią Anną Skoczeń "statkiem" w podróż do wiedzy. Tak można podsumować uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Scenografia auli szkoły zamieniła się w ocean z piękną atrapą statku.
Zanim jednak nastąpił ten uroczysty moment, pierwszoklasiści zdawali egzamin sprawności fizycznej i intelektualnej. Każde dziecko pokonywało tor przeszkód pod bacznym okiem chrzestnych z VII klasy, a następnie otrzymało dyplom sprawnego pierwszoklasisty, który  wręczała Pani Burmistrz Ewa Kocemba w asyście Pani Dyrektor Elżbiety Król.
Później w swoich okrętach drużyny uczniów chwaliły się już zdobytymi umiejętnościami: dzieliły literki na samogłoski i spółgłoski, porządkowały liczby od najmniejszej do największej, śpiewały piosenkę, "piekły" tort, mówiły o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz zasadach zachowania się w szkole.
Po pomyślnie zdanym egzaminie w odświętnych strojach  ślubowali, że będą dobrymi uczniami, a ich Rodzice i chrzestni obiecali, że dołożą wszelkich starań, żeby tak się stało.
Formalności dopełniła Pani Dyrektor przychylając się do prośby Rodziców i uroczyście pasując każdego z uczniów przez włożenie pióra.
Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy i prezenty, a Rodzice - tekst ślubowania.
Na zakończenie były życzenia, podziękowania i zaproszenie dla wszystkich obecnych do Gościńca nad Bukówką na przepyszny tort "upieczony przez dzieci".