Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajek to wyjątkowe wydarzenie które odbyło się 15 listopada w naszej świetlicy. Była to doskonała  okazją do powrotu do świata dzieciństwa i  przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Nasi uczniowie przebrani w bajkowe kostiumy aktywnie uczestniczyły w konkursach i quizach. Mieli okazje słuchać fragmentów popularnych znanych bajek i zgadywać ich tytuły. Potrafili umiejętnie odgadnąć jakie bajki kryją się za prezentowanymi obrazkami, a wspólnie stworzony przez nich  plakat z postaciami bajek był prawdziwym dziełem sztuki . Konkurs na najpiękniejszą prace plastyczną pod tytułem "Mój ulubiony bohater z bajki"  przyniósł na wiele niespodzianek . Nasi uczniowie zaprezentowali nam swoje niezwykłe talenty, bez wątpienia wszystkie prace były unikalne. Po długiej debacie jury wyróżniło trzech uczniów:

I miejsce zajął Robert Drozd
II miejsce zajęła Aleksandra Czopek
III miejsce zajęła Zuzanna Raczkowska

Dzień pełen emocji i kreatywnych działań zakończyliśmy obejrzeniem bajki która dzieci wybrały jako swoją ulubioną.

Nasz samorząd uczniowski również zorganizował specjalny konkurs oceniający przebrania uczniów poszczególnych klas . Każda klasa została zaproszona do zaprezentowania swoich kostiumów na scenie gdzie mogliśmy podziwiać ich pomysłowość i zaangażowanie. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej ceremonii. Wygrały egzekwo klasy IV i VII.

Dzień postaci z bajek był nie tylko okazją do zabawy ale także do integracji naszej społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu samorządu szkolnego, ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i pełen emocji dla naszych uczniów. Organizatorami były Homonik Katarzyna Magdalena Kołodziej