Wycieczka do Wrocławia

Dnia 20 września, my uczniowie klasy V i VI pod opieką Pani Beaty oraz Pani Aldony wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia.

Zwiedziliśmy  Port Lotniczy Wrocław Strachowice imienia Mikołaja Kopernika. Lotnisko odkryło rąbek swoich tajemnic przed uczniami. Byliśmy na płycie lotniska, na tarasie widokowym. Wszyscy przeszliśmy odprawę celną i zostaliśmy pouczeni czego nie można wwozić do Polski bez oclenia. Funkcjonariusze straży granicznej pokazali nam strój saperski oraz robota, który może przewozić ładunki wybuchowe.  Poznaliśmy psa Bossmana, który tropi narkotyki i niebezpieczne materiały. Obserwowaliśmy  pracę strażaków pracujących  na lotnisku oraz wozy strażackie przystosowane do takiej pracy. Bardzo interesujące było dla nas spotkanie z pilotem helikoptera pogotowia ratunkowego, znajdującego się na terenie lotniska. Po czterech godzinach zwiedzania przejechali do parku trampolin GOjump.

Pierwszą godzinę spędziliśmy na trampolinach, a drugą na ściankach wspinaczkowych. Dla odważnych były wyzwania: wejście po specjalnych stopniach oraz skok z wysokości na banana. Zabawa była cudowna. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu z myślą, że na pewno tam jeszcze wrócimy.