Rośliny lecznicze pod Okrajem. Podsumowanie działań projektowych.

PROJEKTOWY CZERWIEC

Zgodnie z harmonogramem 21 czerwca br. wybraliśmy się autokarem na wycieczkę do Karkonoskiego Parku Narodowego. Na początku w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu nasza przewodniczka - Pani Aleksandra Trytek zabrała nas w wirtulaną wędrówkę po Karkonoszach. Dzięki specjalnej aplikacji mogliśmy w sekundę ?zdobyć? szczyt Śnieżki i podziwiać fantastyczne widoki. Koniecznie odsyłamy na stronę Karkonoskiego Parku Narodowego do zakładki GEOPORTAL (http://geoportal.kpnmab.pl/imap/) , bo tam znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji. Naprawdę warto zaglądać na stronę KNP! Po wykładzie wyruszyliśy w teren na karkonoską lekcję przyrody. Trasa nie była łatwa, ale za to przepełniona dużą dawką wiedzy o roślinach i zwierzętach Karkonoszy. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia:)

Tydzień po wyprawie do Karpacza odbyły się w naszej szkole warsztaty ceramiczne i warsztaty druku 3D.Był to dla nas bardzo pracowity dzień a dzięki ekipie KidsTEch z Wałbrzycha mieliśmy okazje (wzorujac się na żywych egzemplarzach) zaprojektować rośliny w programie Minecraft. Żywe rośliny z kolei były odciskane w glinie tuż w obok w sali. Z odcisków powstanie katalog i galeria roślin, która finalnie zawieszona zostanie na szkolnych ścianach. Zobaczcie naszą fotorelację z warsztatów:)

Link do fotorelacji na FB: https://www.facebook.com/spmiszkowice

DALSZE PLANY PROJEKTOWE

Kolejne polsko-czeskie spotkanie w ramach projektu zaplanowane jest na początek września 2022 r. ? wtedy drukarki 3D będą drukować zaprojektowane rośliny a odciski roślin będą przez nas kolorowane.

W trakcie wakacji powstaną jeszcze torby materiałowe z nadrukiem i broszury, które z pewnością staną się miłą pamiątką naszych transgranicznych spotkań.

Uroczyste zakończenie projektu partnerskiego ze Szkołą w Zaclerzu zaplanowane jest na koniec września 2022 r. Wtedy to będziemy mogli wreszcie zaprezentować wszystkie efekty realzacji projektu. Bądźcie z nami ????

Projekt pn.Rośliny lecznicze pod Okrajem jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.