Spotkanie polsko-czeskie

Przedstawiamy fotorelację ze spotkania polsko-czeskiego, które odbyło się w piątek (06.05.22) w ramach projektu pn. "Rośliny lecznicze pod Okrajem". Był to pierwszy projektowy przyjazd naszych czeskich partnerów do szkoły w Miszkowicach . Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dopisała nam pogoda i mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane działania. Spotkanie poświęcone mniszkowi lekarskiemu przygotowała i poprowadziła pani Aldona Ochmańska.

Dzieci pracowały w grupach polsko-czeskich pod czujnym okiem opiekunów i tłumacza.

Po części teoretycznej i dokładnym zapoznaniu się z budową mniszka pospolitego dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób robi się z niego syrop i nawet spróbować jak on smakuje. Po przerwie śniadaniowej i wspólnym zajadaniu kiełbasek wyruszyliśmy w teren w poszukiwaniu żółtych kwiatów mniszka.

Na łące niedaleko szkoły zebraliśmy ponad 3000 kwiatów,  z których pani Aldona ugotowała syrop. Pamiątkowe słoiczki z syropem z zebranych wspólnie kwiatów zostaną wręczone uczestnikom pod koniec maja na kolejnym spotkaniu polsko-czeskim w naszej szkole.

Było dużo świetnej zabawy i nauki, która zaangażowała wszystkiego nasze zmysły. Oprócz flory spotkaliśmy również przedstawicieli fauny - żabki i owce ????. Zobaczcie naszą fotorelację!

Projekt pn. ?Rośliny lecznicze pod Okrajem? jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.